Genel Oyun Dışı Oyun İçi

İstanbul Geceleri Sezon 2: Koca Ana

“Şahım, Efendim ve Sevgilim

Ne kadar ongun olduğumu anlatacak kelimeleri kağıda dökerken, yüzünde belirecek tebessümün tatlılığını şimdiden hissedebiliyorum.

Bundan yüzyıllar önce seni yuvandan etme cüretini kendinde bulan, cennetteki efi tohumunun kafası ezildi.

Hem de bir avuç velet bile denilemeyecek kadar genç tarafından…

Kendilerini bu topraklardan atmak kolay olacak.

Nadiren kehanetlere yüz verdiğimi bilirsin, ama Rogmi’nin Kehanetleri’nde yazanları görüyorum olanlarda.

Vefatı pek acı oldu Rogmi’nin, özellikle de yazdıklarını açıklayamadan.

Bir an önce Merân hanesinin anavatanına dönmesini bekliyoruz.

Muzaffer olacağız.”

Sevgili Dostlarımız, Oyuncularımız ve İstanbul ahalisi,

Öncelikle sizlere bir önceki sezonumuzda katılımınız için teşekkür etmek istiyoruz. Tekrarlıyoruz, pek keyif aldık, umarız en azından eşdeğer keyfi sizlere yaşatabilmişizdir.

Önümüzdeki günlerde yapmayı planladıklarımız hakkında biraz bilgi vermeye çalışalım izninizle. “Koca Ana” isimli ikinci sezonumuzun başlangıcı ve sonu hakkındaki detaylar an itibariyle aşağıdaki gibidir:

Nüfuz Muhit oyunumuz Kasım 2014 – Haziran 2015 arasında, Canlı oyunumuzise Ocak 2015 – Haziran 2015 arasında gerçekleşecek, 5 haftalık periodlar ile toplamda 5 düzenli, + 1 hikayenin gidişine göre bonus/kapanış oyunu gerçekleştirilecektir.

Bunu belirttikten sonra, siz sadık ve deneyimli oyuncularımıza hitaben söyleyebilirim ki, Nüfuz ve Muhit oyunlarını biraz daha düzenlemiş, biraz daha pürüzlerini gidermiş bir şekilde sürdüreceğiz. 2000 senesinden 2014 senesine kadar geçen süre içerisinde. Varolan karakterlerin neler yaptığı ile başlamayı hedefliyoruz. Ancak bu ara dönem için biraz daha kişisel bir yaklaşımımız olacak. Sizlerle bire bir (ya da bire dört, hikayeci ve asistan sayımız göz önüne alınırsa) tercihen yüz yüze bu işi gerçekleştireceğiz. Bu nedenle, 10 Ekim 2014 – 20 Ekim 2014 arasında, uygun olduğunuz bir zamanda bu işi halletmek, karakterinizi yenilemek ve yapacaklarınızı öğrenmek amacıyla bir iki saatinizi alacağız.

Hemen arkasından, siz oyuna katılmayı düşünen Yeni oyuncularımıza seslenelim. 10 Ekim – 30 Ekim tarihleri arasında, bir kere daha oyuncu alımlarına başlayacağız. Oyunumuza katılmanız için iki seçenek mevcut:

Geçici Oyuncu: Oyunumuzun ikinci sezonu boyunca oyuna sürekli gelemeyecek oyuncular için mevcut seçeneğimiz. Bu seçenekte oyunculara karakter yapımında bir kısım serbestlik sağlayabilsek bile, daha çok “hazır” diye tabir edilen karakterleri, özellikle hikayemizin ihtiyaç duyacağı rolleri oynamak üzere sunacağız.

Sürekli Oyuncu: Yukarıda belirttiğimiz oyunların en az 4 tanesine katılabilecek kişilere sunduğumuz bir seçenek. Sürekli olarak geliştirdiğiniz karakter(ler)inizi istediğiniz yöne götürmekte, çok daha serbest olacağınız gibi, diğer karakterlere göre daha fazla gelişebileceğiniz yönler mevcut olacak.

Daha önceki sezon içinde, beklenmedik hayat koşulları nedeniyle katılım yapamayan oyuncularımız oldu. Burada üzülerek eğer katılamayacaksanız, lütfen bir başka heveslinin yerini almamanızı rica etmek durumundayız.

10 Ekim’e kadar her gün gelişmeleri sunacağız.

Sevgilerle

İstanbul Geceleri Ekibi

 

0
No tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir