Davet

Kısaca İG olarak tanımladığımız İstanbul Geceleri, İstanbul merkezli bir canlı rol yapma oyunu (LARP) oynatma organizasyonudur. 2012 senesinde ilk hazırlıklarına başladığımız organizasyonumuz sayesinde, 2013 senesinde ilk oyunu ortaya sunduk. O günden bugüne kadar hem düzenli tekrar ederek belirli bir hikaye örgüsünü sürdüren uzun soluklu oyunlar, hem de kendi içinde kapalı, tek seferlik oyunlar hazırladık. An itibariyle yirmiden fazla oyuncusu bulunan İG ekibi olarak, oyunlara kısa süreli katılan kişilerle birlikte toplamda kırk oyuncuya keyif ve eğlence sunduk.

Asli olarak Türkçeye çevrilmiş (MET) Mind’s Eye Theatre kuralları üzerinde uyarlama yaparak kuralları ortaya çıkarılan ve ilk sezonu boyunca 1970’lerden günümüze kadar geçen süreyi anlatan vampir temalı oyunumuz, İstanbul Geceleri, organizasyonumuzla aynı ismi taşımaktadır ve oyunlarımız arasında bir nevi bayrak gemisi görevi görmektedir. An itibariyle asli hikayeci ekibimiz üç kişiden meydana gelmektedir ve kısa süre içerisinde oyuncu sayısına paralel olarak bu sayıyı arttırmayı hedefliyoruz.

İG ekibi olarak temel hedeflerimizden birisi canlı oyunların lisan sorununa ve deneyimli oyuncu olma beklentisine takılmadan, birlikte uyumlu bir oyun ortaya çıkararak bütün oyuncuların keyif aldığı anılar yaratmaktır. Oyunlarımızın hepsinde bulunan ortak nokta oyuncuların karakterlerinin sahip oldukları dillerin, oyuncularla aynı olmasıdır ki, bu da bize Türkçe bilmeyen oyuncuları da aramıza alma şansı vermektedir.

2016 için gerçekleştirilecek planlarımız arasında sırasıyla İG: İzmir Geceleri, İG: 2. Sezon: Koca Ana’nın son seansı, İG: Lale Devri, İG: Şark Ekspresi ve İG: 3. Sezon başlangıcı yer almaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın…

İG Ekibi

Hande Parmaksız

Hasan Uzunoğlu

Bilgesu Merttürk

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir